Kategorie
Aktualności

Dofinansowanie dla firm – jak znaleźć środki na rozwój przedsiębiorstwa?

Otwarcie własnej działalności gospodarczej, a także dbanie o jej rozwój i silną pozycję na rynku wymaga wiele zaangażowania i niemało czasu. Oczywiście liczy się też dobry pomysł na biznes oraz środki na jego realizację. Początkujący przedsiębiorcy rzadko mają do dyspozycji wysokie kwoty na sukcesywną rozbudowę firmy, warto jednak wiedzieć, że zaciągnięcie kredytu inwestycyjnego to nie jedyne rozwiązanie, aby zdobyć dofinansowanie dla firm.

Pieniądze na rozwój przedsiębiorstwa zdobyć można m. in. także korzystając z dotacji unijnych. W tym przypadku trzeba jednak znaleźć odpowiedni program, w jaki wpisywać się będzie konkretny plan rozwoju.

Starania o dofinansowanie dla firmy z dotacji unijnych to proces przebiegający w kilku etapach. Dobry pomysł stanowi punkt wyjścia, zaś w dalszej kolejności konieczne jest zapoznanie się z dostępnymi programami dotacji i wybranie tych w najwyższym stopniu odpowiadających planowanej modernizacji. Później można spotkać się z doradcą bankowym, aby wykonał audyt unijny.

Audyt unijny pozwala zebrać wszystkie najbardziej istotne informacje dotyczące dotacji, a więc dopasowanie konkursów oraz ich najważniejszych założeń, wymagane warunki jakie należy spełnić, aby do nich przystąpić, czy też wstępną ocenę zgodnie z kryteriami naboru, a wreszcie – harmonogram i warunki współpracy.

Więcej o dofinansowaniu dla firm, sposobach pozyskiwania dotacji czy składaniu wniosków o audyt unijny można dowiedzieć się na stronie

  Gdzie kupić tapetę