Kategorie
Aktualności

Jaka umywalka do łazienki?

Podczas remontu łazienki często zastanawiamy się jaką wybrać umywalkę. Bogata oferta producentów wyposażenia tego typu pomieszczeń z jednej strony pozwala znaleźć model idealnie dopasowany dla naszych oczekiwań, zaś z drugiej – może utrudniać podjęcie ostatecznej decyzji. Z pewnością ważnym kryterium będzie wystrój wnętrza. W nowoczesnych łazienkach można zdecydować się na oryginalną umywalkę, która przyciągać będzie wzrok. W rustykalnych z kolei doskonale sprawdzają się umywalki nablatowe.

Oczywiście nie mniej istotna jest wielkość ceramiki łazienkowej i jej kształt. Zazwyczaj staramy się dopasować je do innych elementów wyposażenia. Zdarza się jednak, że umywalka wyróżnia się swoim kształtem stanowiąc tym samym stylistyczny akcent dekoracyjny. Kolejna ważna kwestia to wybór umywalki nablatowej, półblatowej lub wpuszczanej w blat. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. W małych łazienkach, gdzie brakuje miejsca na szafkę, warto zastanowić się na modelem umieszczanym na postumencie.

W nieco większych pomieszczeniach nie ma tego problemu, a w szafce pod umywalką schowamy kosmetyki czy środki czystości, co z pewnością będzie praktycznym rozwiązaniem. Ciekawą propozycją są umywalki nablatowe – można je umieścić na dowolnym stoliku czy szafce, co daje nieograniczone wręcz możliwości aranżacyjne i pozwala wykorzystać oryginalne meble jako element dekoracyjny. Z pewnością przypadnie ona do gustu osobom, które chciałyby mieć niepowtarzalną łazienkę.

  Jak podłączyć zmywarkę