Kategorie
Aktualności

Kamień naturalny – wszystko co powinieneś wiedzieć przed zakupem

Kamień naturalny jest w domach od wieków, jego ekstremalna zdolność adaptacji wynika z dużej różnorodności materiałów użytkowych. Wśród najczęściej używanych i cenniejszych znajdujemy marmur, natomiast do tańszych i bardziej uniwersalnych należą piaskowiec i granit. Zawsze należy zwracać szczególną uwagę na wierzchnią warstwę, sprawdzając jej powierzchnię, czy to gładką, czy chropowatą, ponieważ aspekt dotykowy jest czynnikiem decydującym o ostatecznym wyborze.

Kamień naturalny na ścianę – charakterystyka produktu

W większości przypadków kamień na ścianę jest wykonany z marmuru, granitu czy piaskowca. Choć w grę wchodzą także inne surowce naturalne. Szeroka gama dostępnego kamienia dekoracyjnego naturalnego pozwala dopasować wybór perfekcyjnie pod gusta klienta. Każdy pokój ma swój styl i aby był doskonały musi być wzbogacony odpowiednimi ścianami. Kamień naturalny stanowi jeden z najlepszych wyborów jakiego można dokonać. Sprawdź artykuł Kamień naturalny na ścianę – udekoruj swoje mieszkanie

Kamień na ścianę – z jakimi stylami wnętrzarskimi się łączy?

Niezależnie od tego, czy są to rustykalne czy nowoczesne; dzięki różnym rodzajom kamienia naturalnego elewacyjnego, może odegrać ważną rolę w charakterystyce domu nadając mu niepowtarzalny klimat.

  • Styl vintage – we wnętrzu domu, gdzie odrestaurowane meble są głównymi bohaterami wraz z elementami ceramicznymi, idealnie pasuje kamienna ściana.
  • Styl nowoczesny: nie mówimy o kontraście, a raczej o starannym wykorzystaniu odcieni, bo jeśli w domu przeważają jasne kolory, kamień naturalny o szarawych odcieniach maksymalnie uwydatni pomieszczenie.
  • Styl industrialny: jeśli w domu królują wysokie ściany i antyczne meble, idealnym wyborem jest z pewnością ściana z odsłoniętą cegłą. Czytaj więcej: Kamień naturalny we wnętrzach

Kamień dekoracyjny naturalny – gdzie najlepiej go zastosować?

W miejscu odpoczynku, być może w klasycznym mieszkaniu, polecana jest piękna ściana, gdzie kamień naturalny odgrywa główną rolę, która doskonale wpisuje się w ideę relaksu i dobrego samopoczucia otaczającego środowiska.

  Styropian, czyli co wiemy

W kuchni, pod znakiem dobrego jedzenia najlepszym wyborem będzie kamień naturalny na ścianę, być może z wykorzystaniem marmuru lub granitu. W sypialni zaleca się wykonanie kamiennej ściany tylko z jednej strony lub umieszczenie jej na wezgłowiu łóżka, aby stworzyć przełamanie kontrastów.

 

Najpowszechniejszym wyborem kamienia naturalnego na ścianę stało się w ostatnim czasie zastosowanie go w łazience. Umieszczony pod prysznicem lub na ścianie pozwala odtworzyć typowy klimat SPA.