Kategorie
Aktualności

Nie działający internet- co dalej?

Oglądasz właśnie niezwykle wciągający odcinek serialu? A może ślęczysz od kilku godzin nad zadaniem domowym? W tym samym momencie nagle tracisz połączenie z siecią internetową. To szczególnie irytujące uczucie z pewnością zna każdy z nas. Co jednak robić w takim przypadku? Jeśli daleko nam do miana administratora sieciowego, możemy wykonać tylko kilka prostych czynności w kierunku naprawy obecnego stanu rzeczy. Po pierwsze, warto sprawdzić, czy nasz ruter w ogóle się świeci. W każdym przypadku nawet gdy brakuje nam połączenia, powinny się świecić na nim jakieś diody. Jeśli jednak urządzenie nie świeci się, może to świadczyć o tym, iż zostało ono odłączone od zasilania, lub tez uległo zniszczeniu.

https://www.youtube.com/watch?v=yCW-Mf2X6bo

Jeśli natomiast jesteśmy właścicielami internetu przewodowego, należy dokonać próby odłączenia kabla od komputera. W przypadku, jeśli komputer nie zareaguje w żaden sposób, może to wskazywać na zniszczenie samego kabla lub też wtyczki WLAN. Jeśli jednak komputer reaguje w normalny sposób, warto jest wykonać telefon do naszego dostawcy internetu, w celu zapytania, czy w danym dniu nie miała miejsca żadna awaria. Jeśli zostaniemy poinformowani, iż nie doszło do awarii, powinniśmy zażądać przyjazdu osoby, która sprawdzi w czym tkwi problem.

Zdarzają się sytuacje, gdy awarie występować będą tylko u jednego użytkownika. Jeśli w tym względzie również nie dostrzeżono żadnych uchybień, warto jest sprawdzić, czy komputer nie został nieomylnie ustawiony na tryb samolotowy, w czasie którego to niemożliwe jest dokonanie połączenia z sieci bezprzewodową

  Budowa domu krok po kroku