Kategorie
Aktualności

Układ nerwowy – podstawową profesją neurologa dziecięcego w Poznaniu.

Układ nerwowy dzieli się na obwodowy oraz ośrodkowy. Pierwszy z nich składa się z 31 par nerwów rdzeniowych i 12 par nerwów czaszkowych, z kolei drugi z mózgu i rdzenia kręgowego. Jako całość odpowiada za różnorodne czynności organizmu ludzkiego, takie jak: oddychanie, poruszanie się, czy tez niezbędne – krążenie krwi. W podtrzymaniu tych czynności pomaga neurolog dziecięcy w Poznaniu w Neomedica.

Co to takiego jest neurologa dziecięca w Poznaniu?

Wielu uważa ją za najważniejszą dziedzinę medyczną, która pomaga przywracać zdrowie dzieciom. Jeśli zauważyłeś u swojego dziecka niepokojące objawy o podłożu nerwowym, typu: prężenie się, przyjmowanie nietypowych pozycji, omdlenia, zaniki pamięci, skorzystaj z usług neurologii dziecięcej w Poznaniu w Neomedica:https://www.neomedica.pl/oferta/specjalizacje/neurolog-dzieciecy/.

Kim jest neurolog dziecięcy w naszym centrum medycznym?

Pracujący u nas lekarze posiadają wszelką niezbędną wiedzę medyczną z zakresu profilaktyki, badania, analizowania oraz leczenia układu nerwowego. Wiedza ta dodatkowo została pogłębiona długofalowym doświadczeniem w pracy z młodymi pacjentami oraz zapoznaniem się z różnorodnymi dolegliwościami, co pozwala neurologowi dziecięcemu należycie pełnić swoje obowiązki.

Jakie badania mogą zostać wykonane u neurologa dziecięcego w Poznaniu?

Do postawienia poprawnej diagnozy, neurolog dziecięcy w Poznaniu analizuje wszelkie funkcje układu nerwowego młodych pacjentów oraz ich odruchów bezwarunkowych. Oprócz tego podstawowego pakietu, bardzo często okazuje się być pomocny także: rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, EEG, ENG oraz badanie laboratoryjne. 

  Płytki ceramiczne